Skip to main content

Szybkie strony mobilne z AMP

Jakiś czas temu pojawiła się całkowicie nowa opcja umożliwiająca włączenie przyspieszenia stron mobilnych AMP. Czym jest AMP?

 

AMP czyli dokładnie tłumacząc, Accelerated Mobile Pages (Przyspieszone Strony mobilne) to projekt, a w zasadzie technologiczny standard, który umożliwia budowanie tzw. "lekkich wersji" stron internetowych.

Strony zawierające informacje AMP ładują się szybko i dobrze wyglądają na urządzeniach mobilnych (dopasowanie do wielkości ekranu i jego rozdzielczości), mogą również korzystać ze specjalnych przywilejów wyświetlania w wynikach wyszukiwania Google.

Aby wyświetlać strony AMP na witrynie opartej na Joomla potrzebna jest wtyczka wbAMP.

Jako twórcy wielu ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań dla Joomla, wprowadziliśmy do sprzedaży JM AMP czyli wtyczkę zawierającą motyw (theme) dla stron AMP oraz wtyczkę integrującą komponent do ogłoszeń DJ-Classifieds z wbAMP, który jest wymagany do wyświetlania stron AMP dla DJ-Classifieds na stronach Joomla. 

Aby nasze wtyczki działały poprawnie wymagane jest zainstalowanie specjalnej wtyczki, na przykład: wbAMP.

WbAMP to wtyczka Joomla, która integruje wytyczne projektu AMP z witrynami Joomla. Istnieją dwie wersje: bezpłatna i wersja pełna. Pełna wersja oferuje oczywiście dużo więcej ustawień i kontroli nad stronami AMP.

W ramach usług oferujemy instalację wyżej wymienionych dodatków oraz pomoc w ich konfiguracji, tak aby działały prawidłowo.

Warto dodać, że skoro AMP jest technologią rozwijaną w środowisku open source, powoduje to że jest do niej nieograniczony dostęp i można wprowadzać własne modyfikacje i zmiany. 

Oznacza to, że jesteśmy także w stanie przygotować różne autorskie rozwiązania dotyczące stron AMP.