Skip to main content

Lena Lighting S.A.

Wdrożenie strony na podstawie projektu dostarczonego przez zleceniodawcę:

  • wykonanie szablonu graficznego na frameworku Yootheme
  • wdrożenie katalogu produktów w oparciu o Dj-Catalog2 oraz Dynamic Content
  • wykonanie szaregu elementów dla webuildera Yootheme

O projekcie

Lena Lighting S.A. jest jednym z wiodących producentów wysokiej jakości systemów oświetleniowych i opraw oświetleniowych zintegrowanych ze źródłem światła w formie panelu led.

Od 2005 r. spółka notowana jest na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Polsce.

Jest producentem oświetlenia obecnym na rynku od wielu lat (firma została założona w 1989 roku), dzięki czemu o lampach i systemach oświetleniowych wiedzą praktycznie wszystko: badają ich możliwości, testują i produkują. 

Dla  Lena Lighting S.A. pracowaliśmy już wcześniej wykonując landingpage dla systemów  ClueCity oraz ClueIN. Dlatego wiemy jak wymagający to klient.

Podjęliśmy się jednak zadania polegającego na realizacji głównej witryny korporacyjnej.

Projekt graficzny okazał okazał się na tyle wymagający, że poza standardowym stylowaniem szablonu, aby sprostać wymaganiom klienta, należało stworzyć sporo mniej lub bardziej zaawansowanych elementów i rozwiązań technologicznych.

Wszystko to spowodowało, że czas realizacji był nieco dłuższy niż szacowaliśmy. Ale ostateczny efekt okazał się wart poniesionych nakładów.

Całość realizacji oparta została o zmodyfikowane treści wcześniejszej wersji witryny (nowa szata graficzna, wymiana większości lustracji, modyfikacja części treści).

Poprzednia wersja strony bazowała na CMS Joomla!. Administratorzy byli więc przyzwyczajeni do tego systemu. Postanowiliśmy jednak, że nowa wersja witryny nie powinna być jedynie odświeżona graficznie.

Powinna stanowić nową jakość także w zakresie zarządzania treściami. Powinna być intuicyjna w obsłudze i tak skonstruowana aby nawet dość złożone treści graficzno-tekstowe można było tworzyć i edytować samodzielnie.

Oczywistym wyborem był więc Yootheme PRO. Jednym z ważniejszych wskazań była intuicyjność obsługi, ale też fakt, że to jedyny webbuilder, który korzystając z profesjonalnych technologii (Vue.js, UIKit), stanowi rozwiązanie dla wielu platform oraz umożliwia developerom kreowanie własnych rozwiązań i rozszerzeń.

Kolejnym wskazaniem był fakt, że klient korzystał już wcześniej z naszego komponentu eCommerce DJ-Catalog2, używając go w trybie katalogowym. W chwili prowadzenia rozmów o potencjalnej realizacji dysponowaliśmy już rozszerzeniem na Yootheme PRO, które umożliwia pełna integrację webbuildera z naszym komponentem.

Technologia oparta o Dynamic Content, którą Yootheme udostępnił dla elementów rdzenia Joomla (artykuły, kategorie) została przez nas rozbudowana o możliwość połączenia z obiektami w DJ-Catalog2: kategoriami, produktami, polami dodatkowymi a także sekcjami, plikami, załącznikami.  

Ta właśnie możliwość ostatecznie zadecydowała o wyborze platformy i sposobie realizacji zadania.

Projekt graficzny dostarczony przez klienta zawierał jednak sporą ilość elementów, którcch wygląd i konstrukcja znacząco odbiegała od możliwości wbudowanych w Yootheme PRO. Dlatego należało stworzyć dla webbuildera specjalne elementy, które spełniałyby wymagania projektantów. 

W ramach zlecenia poza przygotowaniem 
szablonu powstały nowe elementy